Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi Eskişehir

Kızlık zarı dikimi; yırtılan hymen zarının onarılması için yapılan cerrahi işlemlerdir. Tıp dilinde “hymen” olarak adlandırılan kızlık zarı, bazı toplumlarda bekâretin ve saflığın simgesidir. Bu nedenle cinsel deneyimi olan bir kadın kızlık zarını diktirmek isteyebilir.

Kızlık zarı, kalıcı ya da geçici yöntemlerle dikilebilir. Bu, kişinin isteğine ve ihtiyaçlarına bağlıdır. Geçici kızlık zarı, genellikle dikimden kısa süre sonra cinsel yaşamı devam edecek kadınlara yapılır. Kalıcı dikim ise ne zaman yeniden cinsel deneyimi olacağı belli olmayan, uzun süreli dikim isteyen kişilerde tercih edilir.

Eskişehir kızlık zarı dikimi ve fiyatları hakkında tüm merak ettikleriniz için Doç. Dr. Nicel Taşdemir ile iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık Zarı Nedir? Nerededir?

Halk arasında kızlık zarı olarak bilinen “hymen”; vajina girişine yakın bölgede, 2 – 3 cm içerde bulunan bir zardır. Yaklaşık 1,5 – 2 mm kalınlığındadır. Kızlık zarının temel işlevi; gelişim süreci boyunca rahmi enfeksiyonlarda korumaktır. Ancak cinsel ilişki sırasında yırtılıp, kanadığı için bazı toplumlarda bekâretin simgesi hâline gelmiştir. Bu nedenle cinsel ilişkide kanamanın gerçekleşmesi, kadınlar tarafından önemsenen bir durumdur.

Kızlık Zarının Bozulduğu Anlaşılır Mı? Nasıl Anlaşılır?

Kadınların büyük bir kısmında, kızlık zarı hasar gördüğünde kanar. Bu nedenle cinsel ilişkiden sonra kanama, zarın bozulduğuna dair en belirgin işarettir. Ancak kızlık zarı farklı yapılarda olabilmektedir. Bazı kadınlarda zarın delik yapısı farklı olabilir. Ya da zar daha esnek olabilir. Bu nedenle cinsel ilişki gerçekleşse bile kanama olmaz. Tam tersi bazı kadınlarda ise kızlık zarının yapısı cinsel ilişkinin ağrılı olmasına neden olabilir. Kızlık zarının bozulup bozulmadığı kızlık zarı muayenesi ile net bir şekilde anlaşılabilir.

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı muayenesi yaklaşık 5 dakika içerisinde tamamlanan, basit bir işlemdir. Vajina içerisine herhangi bir aparat sokulmaz. Kadın doğum uzmanları, vajina girişini aralayarak, kızlık zarının bozulup bozulmadığını kolayca anlayabilirler. Ancak kişinin evde kızlık zarı muayenesi yapması mümkün değildir.

Eskişehir Kızlık Zarı Dikimi (Hymenoplasti) Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olmak üzere iki yöntemle yapılabilir:

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Geçici kızlık zarı dikimi, kızlık zarı dikildikten çok kısa süre sonra cinsel ilişki yaşayacak kadınlarda tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle evlilik tarihi belli olan kadınlar, geçici kızlık zarı dikimi yaptırabilirler. Geçici kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra, ilk cinsel ilişkide olduğu gibi kanama olur. Ancak zarın dayanıklılık süresi 7 gündür. Bu nedenle geçici kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra, 7 gün içerisinde yeniden cinsellik yaşanması gerekmektedir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Kalıcı kızlık zarı dikimi ise zarın kalıcı olarak yenilenmesini sağlayan cerrahi işlemdir. Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra da kanama olur. Ancak kişi istediği zaman cinsellik yaşayabilir. Cinsel ilişkiye girilmediği takdirde zar ömür boyu kalıcıdır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi, “flep” ya da “mikrocerrahi” ile yapılabilir. Flep yöntemiyle yapılan kızlık zarı dikiminde, vajina alt duvarından çıkarılan dokular, yan duvarlara dikilir.

Mikrocerrahi ile kızlık zarı dikimi ise tecrübe gerektiren bir işlemdir. Çünkü kızlık zarının yırtık parçaları ile tamamen yeni bir zar dokusu oluşturulur. Bu nedenle elde edilen sonuç oldukça başarılıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürede Yapılır?

Kızlık zarı dikimi yaklaşık 20 – 25 dakikada tamamlanan bir işlemdir. Kullanılan yönteme göre bu süre biraz daha uzayabilir ya da kısalabilir. Ancak işlemden sonra hastalarımız hemen günlük yaşamlarına dönebilirler. Doğru şekilde uygulandığında, ciddi yan etkiler de ortaya çıkmamaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Anestezi ile Mi Yapılır?

Kızlık zarı dikimi pratik bir cerrahi işlemdir. Bu nedenle genel anesteziye ihtiyaç yoktur. İşlem kısa sürede, lokal anestezi ile tamamlanabilir. Bu süreçte hasta hiçbir ağrı ya da acı hissetmez. Ancak operasyon nedeniyle tedirgin olacak hastalarımıza, sedasyon (derin uyku) anestezisi ile de işlem yapılabilmektedir.

Kızlık Zarı Dikiminden Sonra Yeniden Kanama Olur Mu?

Kızlık zarı ister geçici ister kalıcı yöntemle dikilsin, dikimden sonraki ilk cinsel ilişkide kanama olacaktır. Kızlık zarı dikiminden sonra hastalarımız duş alabilir, günlük yaşantılarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Deneyimli bir doktor tarafından yapıldığı sürece, başarı oranı %100’e yakındır diyebiliriz.

Eskişehir Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikiminde kullanılan farklı yöntemler, fiyatların değişmesine neden olabilir. Geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları farklıdır. Bazı hastalarımız dikimle birlikte genital estetik işlemleri de yaptırmayı tercih etmektedirler. Bu da kızlık zarı dikim fiyatlarını etkiler.

Eskişehir kızlık zarı dikimi fiyatları için Doç. Dr. Nicel Taşdemir ile iletişime geçebilir; detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi