Genital Estetik

Genital Estetik Eskişehir

Genital estetik işlemler; iç dudakların aşırı büyük olması, vajinanın genişlemesi ya da klitoral tepecikteki sorunların giderilmesi gibi amaçlarla yapılan uygulamalardır. Genital bölgedeki estetik sorunlar, kadının kendine güvenini düşürebileceği gibi cinsel işlev sorunlarına da yol açabilir. Özellikle küçük dudakların normalden büyük olması, vajina genişlemesi gibi problemler, birçok kadının cinsel yaşamını olumsuz etkiler. Genital estetik işlemler kadının cinsel doyumundan, kıyafet seçimine kadar birçok konuda rahat etmesini sağlar.

Eskişehir genital estetik ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Nicel Taşdemir ile iletişime geçebilirsiniz.

Genital Estetik İşlemler Nelerdir? Neden Yapılır?

Genital estetik; hem genital bölgedeki estetik kusurları gidermek hem de cinsel doyumu sağlamak için yapılan işlemlerdir. Hem dış genital organlara hem de iç genital organlara uygulanabilir. Bu işlemlerin bir kısmı cerrahi yöntemlerle bir kısmı ise cerrahi olmayan dolgu gibi yöntemlerle yapılabilir. En yaygın tercih edilen genital estetik uygulamalar;

  • Vajinal dudak estetiği (Labioplasti)
  • Klitoris estetiği (Unhooding)
  • Kızlık zarı dikimi (Hymenoplasti)
  • Vajina daraltma (Vajinoplasti)
  • G noktası büyütme olarak sıralanabilir.

Labioplasti (İç – Dış Dudak Estetiği) Nedir?

Genellikle iç dudak estetiği olarak bilinen labioplasti; vajina iç ve dış dudaklarının orantılı hâle getirilmesi için yapılan bir genital estetik işlemdir. Vajinanın normal kabul edilen görünümünde, vajina iç ve dış dudakları orantılıdır. Dış dudaklar, iç dudakların üzerini hafifçe örter. Bu, cinsel ilişkinin de kolay ve ağrısız olması için önemlidir. Bazı kadınlarda iç dudaklar, yapısal olarak daha büyüktür. Bazı kadınlarda ise doğum ve yaşın etkisi ile sarkabilir. Bu durum cinsel ilişki sırasında sürtünmenin fazla olmasına ve kadının canının yanmasına neden olabilir.

Bazı kadınlarda ise bu sarkma, estetik kaygılara neden olur. Çünkü iç dudaklar büyük olduğunda dar kıyafetlerden kolayca görünebilir. Ya da kadın cinsel ilişki sırasında beğenilmediğini düşünebilir. Bu rahatsızlıkların benzeri, dış dudakların normalden büyük ya da küçük olması durumunda da geçerlidir.

Labioplasti, vajinal dudakların küçültülmesini ve orantılı hâle getirilmesini sağlar. Bu işlemler sırasında yapılan klitoral hudoplasti sayesinde klitoris tepeciği de düzeltilebilir. Böylece labioplasti sonra klitoral tepeciğin de orantılı olması, bölgede deri birikmesi engellenmiş olur.

Labioplasti Nasıl Yapılır?

Labioplasti, cerrahi ile yapılan bir işlemdir. Lokal anestezi ile yapılabilen, kolay ve pratik bir işlemdir. Ancak hastanın çok tedirgin olması durumunda, genel anestezi de tercih edilebilir. Labioplasti yapıldıktan sonra hastalarımız genellikle aynı gün içerisinde evlerine dönerler. 24 saat sonra duş alabilir; günlük yaşantılarına devam edebilirler. Labioplastiden sonraki 1 hafta boyunca ayakta duş alınması; sauna, hamam vb. ortak kullanım alanlarından uzak durulması gerekir.

Klitoris Estetiği (Unhooding) Nedir?

Klitoris, kadınlarda cinsel haz ve orgazmı etkileyen ana bölgelerden biridir. Cinsel birleşme sırasında penis klitoris bölgesine temas eder. Bu kısım kan dolar ve sertleşir. Dolayısıyla hissedilen haz da yoğun olur. Klitoris bölgesi, vajinanın uç kısmında bulunur ve büyüklüğü, yapısı her kadında farklı olabilir.

Klitoris bölgesinde doku birikimi olması ya da bu bölgenin normalden büyük olması ise cinsel hazzı olumsuz etkiler. Klitoris normalden büyük olduğunda yeterince uyarılamaz. Dolayısıyla orgazm olmak da güçleşir. Klitoris estetiği sayesinde bölge biraz daha küçültülerek, ideal boyutlarına getirilebilir.

Kızlık Zarı Dikimi (Hymenoplasti) Nedir?

Kızlık zarı dikimi, iç genital bölge estetiği kapsamında sayılan, cerrahi bir işlemdir. Kızlık zarı, birçok toplumda bekâret ve saflık ile ilişkilendirilen bir yapıdır. Bu nedenle cinsel deneyimi olan kadınlar, kızlık zarının dikilmesini tercih edebilirler. Kızlık zarı dikimi, kadının ihtiyaçlarına göre geçici ya da kalıcı olarak yapılabilir.

Geçici kızlık zarı dikiminde kızlık zarı 1 haftalık süre için onarılır. Bu nedenle geçici kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonraki 1 hafta içerisinde yeniden cinsel birliktelik olması gerekmektedir. Geçici kızlık zarı dikiminden sonra yeniden kanama olur. Zarın dikildiği ise partner tarafından anlaşılmaz. Bu durum kalıcı kızlık zarı dikimi için de geçerlidir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ise genellikle “flep” adını verdiğimiz yöntemle yapılır. Doktorun uzmanlığına ve hastanın beklentilerine bağlı olarak mikrocerrahi yöntemi de tercih edilebilir. Mikrocerrahi ile yapılan kızlık zarı dikiminde, zar orijinal hâline en yakın şekilde onarılır. Kalıcı kızlık zarı dikiminin etkisi kalıcıdır. Yani kişi dikimden yıllar sonra bile cinsellik yaşayabilir. Yine aynı şekilde ilk kanama gerçekleşecektir.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Nedir?

Vajina daraltma yani vajinoplasti, özellikle doğum yapmış kadınlar tarafından en sık tercih edilen genital estetik işlemdir. Vajinal dokular, oldukça esnektir. Bu nedenle doğumlar, cinsel ilişki ve ilerleyen yaşa bağlı olarak zamanla genişleyebilir. Bu durum, cinsellikten alınan hazzı etkiler. Vajina penisi tam anlamıyla saramaz. Dolayısıyla cinsellik sırasında istenmeyen sesler çıkabilir. Ya da kadın orgazmı güçleşebilir. Vajina daraltma ameliyatı sayesinde vajina yeniden eski, sıkı hâline kavuşabilir.

Vajina daraltma ameliyatının etkisi kalıcıdır. Ancak ameliyattan sonra yeniden doğum yapılması ya da yaşa bağlı olarak yeniden genişleme olabilir. Bu nedenle vajina daraltma yaptıracak kadınların, bu konuda mutlaka kadın doğum uzmanlarından bilgi alması gerekmektedir. Eskişehir vajina daraltma hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Nicel Taşdemir ile iletişime geçebilir; randevu alabilirsiniz.

G Noktası Büyütme (G Spot Büyütme) Nedir?

G noktası, kadınlarda orgazmın gerçekleşmesini sağlayan, hassasiyeti oldukça fazla olan bir bölgedir. Bu bölge bazı kadınlarda yeterince duyarlı değildir. Daha büyük hâle getirilmesi ise duyarlılığı artırabilir. Cinsel birleşme sırasında penis ile G noktasının temasını kolaylaştırır.

G noktası büyütme, hyaluronik asit ya da çeşitli dolgu malzemeleri ile yapılabilir. Dolgu yapıldıktan sonra G bölgesi biraz daha kabarık, hassas hâle gelir. Bu nedenle cinsel doyum artar; orgazm olmak kolaylaşır.

Eskişehir Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik; günümüzde giderek daha fazla kadın tarafından tercih edilmektedir. Her kadının yapısı farklı olduğu için ihtiyaç duyduğu estetik uygulama da farklıdır. Özellikle labioplasti ameliyatlarından daha başarılı sonuç alabilmek için klitoral hudoplasti ya da unhooding ile desteklenmesi gerekebilir. Bu da genital estetik fiyatlarını etkiler.

Eskişehir genital estetik fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, Doç. Dr. Nicel Taşdemir ile iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi