Embriyoskop

Embriyoskop Eskişehir

Embriyoskop; tüp bebek tedavisinde elde edilen embriyoların laboratuvar sürecinde en iyi koşullar altında, 7/24 gözlenmesini sağlayan, özel bir inkübatördür.

Tüp bebek tedavisinde, embriyonun gelişim sürecini tamamlaması için inkübatörler kullanılır. Bu inkübatörler anne rahmini taklit etmesi amacıyla üretilmiştir. İçerisinde özel gazlar bulunur. Işıksız ortamda saklanır. Böylece gelişim için anne rahmine en benzer ortamın elde edilmesi sağlanır. Embriyoskop adı verilen, kamera entegreli özel inkübatör sayesinde, anne rahminin doğal koşullarına en yakın ortam sağlanabilmektedir. Aynı zamanda embriyo 7/24 yakından takip edilebilmektedir.

Embriyoskop’un sağladığı diğer avantajları hakkında yazımızın devamında daha fazla bilgi vereceğiz. Eskişehir embriyoskop ve fiyatları için ise Doç. Dr. Nicel Taşdemir ile iletişime geçebilirsiniz.

Embriyoskop Nedir?

Tüp bebek tedavisinde kullanılan eski nesil inkübatörler, embriyoyu anne rahmine benzer bir ortamda tutar. Ancak gelişimini takip edemez. Dolayısıyla embriyonun durumunun gözlenmesi için bu alanda uzman kişinin embriyoyu inkübatörden çıkarması gerekir. Belirli aralıklarla yapılan bu işlem ise embriyonun ışık görmesine neden olur. Ayrıca ne kadar deneyimli kişiler tarafından yapılırsa yapılsın bu kontroller sırasında embriyo zarar görebilir.

Embriyoskop (Embrioscope) adı verilen özel inkübatör; embriyonun gelişimini 7/24 takip edebilecek, özel bir kamera entegrasyonuna sahiptir. Böylece embriyonun gelişimi saniye saniye takip edilir. Bu özel teknoloji, embriyonun ışığa hiç çıkmadan, tıpkı anne rahmindeki gibi sağlıklı bir şekilde gelişmesine yardımcı olur. Hem de embriyoya dair doktora daha fazla bilgi verir.

Embriyoskop’un Avantajları Nelerdir?

  • Embriyoskop sayesinde embriyonun gelişimi tüm detaylarıyla izlenebilir.
  • Gelişmiş mikroskop sistemi sayesinde hiçbir detay gözden kaçmaz.
  • Gelişim sürecinde ışıkla teması keser.
  • Işıkla birlikte dış dünya ile temas da kesilir. Böylece embriyo dış ortamın zararlı (ısı, toz vb.) etkilerinden korunabilir.
  • Embriyo istenilen zamanda, 7/24 izlenebilir.
  • Embriyo ideal sıcaklıkta, karanlıkta büyüdüğü için anne rahmine en yakın, en güvenli ortamda büyür. Bu da embriyoların kalitesini yükseltir.
  • Embriyoskop’tan alınan gözlemler sonraki tedaviler için saklanabilir.

Embriyoskop Ne Zaman, Hangi Durumlarda Kullanılır?

Embriyoskop, tüp bebek tedavisi gören her hastaya yapılabilir. Özellikle hastanın embriyo sayısı fazlaysa, seçim şansını artırmak adına embriyoskop kullanılabilir. Eskişehir embriyoskop ve tüp bebek tedavisi hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Nicel Taşdemir ile iletişime geçebilirsiniz.

Embriyoskop Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Etkiler Mi? Artırır Mı?

Embriyoskop, tüp bebek tedavisinde başarıyı yükselten bir faktördür. Bunu iki açıdan değerlendirebiliriz:

Birincisi; embriyoskopta saklanan embriyoların kalitesinin yükselmesidir. Ya da kontrollere bağlı embriyo kaybı riskinin azalmasıdır. Embriyolar, ısı değişimi ve ışıktan uzakta, büyümek için ihtiyaç duydukları ideal ortamda büyüyebilirler.

İkincisi ise embriyoların sürekli olarak gözlenmesinin tedavi sürecine katkısıdır. Embriyoların sağlıklı gelişim sürecini gösteren, belli bölünme zamanları ve modelleri vardır. Bu modelleri aralıklı zamanlarda görmek, değişim süreci ile ilgili önemli değişimlerin gözden kaçmasına neden olabilir. Embriyoskop ile sürekli takip yapılması ve gelişim sürecinin kaydedilmesi değerlendirmeyi kolaylaştırır. Embriyoların bölünme süresine ve modellerine bakılarak, en sağlıklı embriyolar seçilebilir. Bu hücrelerle yapılan embriyo transferi de elbette tedavide başarıyı yükseltecektir.

Eskişehir Embriyoskop Fiyatları

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde tüp bebek tedavisinde başarı her geçen gün artmaktadır. Embriyoskop da bu teknolojilerin başında gelmektedir. Embriyonun güvenle saklanmasını sağladığı için işlemin en temel yapı taşını güvende tutmaktadır da diyebiliriz. Dolayısıyla embriyoskop ile yapılan tüp bebek tedavilerinde başarı oranı da yüksektir. Embriyoskop fiyatları ise tercih edilen kuruma, doktora ve işlem yapılacak embriyo sayısına göre değişebilmektedir. Bu nedenle embriyoskop fiyatları hakkında kesin bilgi almak için Doç. Dr. Nicel Taşdemir ile iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi